ibrahim saraçoğlu’nun saç dökülmesine karşı bitkisel tedavisi

ibrahim saraçoğlu’nun saç dökülmesine karşı bitkisel tedavisi

İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesine karşı bitkisel tedavi.

Prof. Doktor ibrahim saraçoğlu’nun saç dökülmesi yaşayanlar için önerdiği bitkisel kür hakkında bilgiler.

Saç dökülmesine karşı uygulaması oldukça kolay olan bitkisel kür önermekteyim. Bu kürü evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Lavantanın doğru türü en etkili olanıdır.

Saç dökülmesine karşı formül:

Önce saçlarınızın yıkanmış olması gerekir. 3 bardak suyu tencerede kaynatınız su kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı içine atınız ve hafif ateşte 5 dakika hafif ateşte demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve sıcakken süzünüz. Ilıyınca saçlarınızı iyicice bu lavanta suyu ile ıslatınız. Yarım saat etki etmesini bekleyiniz. Yarım saat sonra saçlarınızı sadece durulayıp kurulayınız. İki ay boyunca saçlarınızı yıkadıktan sonra bu kürü uygulayınız.

Bir tatlı kaşığı lavantayı 300 ml (yaklaşık bir buçuk su bardağı) suda 7 dakika hafif ateşte demleyiniz.  Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca gün aşırı akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içilmesi gerekir. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. 15 gün sonra 10 gün ara veriniz ve tekrar 15 gün boyunca gün aşırı kullanılır ve kür sonlandırılır.

Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır. Eğer, saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için çözüm ısırgandır (Bakınız: Isırgan)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. hülya özden diyor ki:

    saçlarım çok dökülüyor. doktora gittim. demir eksikleği var. kullanduğım ilaç faydası olmadı.hangi kür önerinirsiniz. ben hülya özdenin kızı pelin özden annemin saçına bir çözüm bulun yoksa kafayı yiyecem.

  2. ceyla diyor ki:

    İlaç kullanımı sonrasında benim de saç dökülmelerimde artış omuştu .Doktormun önerisi ile Bioxcin Forte kullanımı’nı önerdi.Bioxcin Forte kullanımına başladıktan sonra saç dökülmelerim yok denilecek azalma gösterirken,saçlarım güçlü,dolgun ve parlak bir görünüme sahip oldu.

  3. farnaz diyor ki:

    merhaba.ben irandanim,saclarim bi aradir cok zayiflandi ve dokuluyor,bu lavanta kurunden baska bi kur var mi?etkili bir sey?

BİR YORUM YAZ
haberler