Ali İhsan Varol Kimdir? Biyografisi Resimleri (Kelime Oyunu)

Ali İhsan Varol Kimdir? Biyografisi Resimleri (Kelime Oyunu)

Kelime Oyunu (Fox TV) Kelime Oyunu sunucusu Ali ihsan varol, Ali İhsan Varol kimdir, Ali İhsan Varol biyografi, Ali İhsan Varol resimleri.

Bir zamanlar Bloomberg HT, Show TV en son olarak Fox TV’de yayımlanan Kelime Oyunu her akşam zevkle izlediğim yarışma programlarından birisi. Özellikle Kelime Oyunu yarışmasının sunucusu Ali İhsan Varol‘un sempatikliği ve yarışmacılara verdiği motivasyon gerçekten insanların onu sevmesini sağlayacak özelliklerinden birisidir bence.
İşini gerçekten çok iyi yapan ve Kelime Oyunu yarışmasının bu kadar çok izlenmesinde ve sevilmesinde büyük rolü olan Ali İhsan Varol hakkında internette yayınlanmış bir bilgi henüz yok, sadece evli mutlu çoçuklu olduğu biliyorum oda yarışmayı sürekli izlediğimden aklımda kalan bir bilgi. İnternette dolaşırken Ali İhsan Varol’un bir röpörtajını okudum ve bunu sizlerle’de paylaşmak istedim:

 

Ali İhsan Varol, 28 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çerkez kökenlidir ve 2 erkek kardeşi var.

Üniversitede önce “Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri” sonra “İstanbul Üniversitesi Tarih” bölümüne, sonra “Açık öğretim Kamu Yönetimi Bölümü’ne” yazılmış ama 3 üniversiteyi de bitirmeden bırakmıştır. Ankara Üniversitesini bıraktığında Bodrum’a gitti, 1,5 yıl orada otomobil kiralama işinde çalıştı.

Turizm sektörüyle başladığı iş hayatına, Televizyon sektörüne geçip prodüksiyon asistanlığı yapmaya başladı. Dört yıl prodüksiyon asistanlığı yapan Varol daha sonra metin yazarlığına başladı. Çarli dizisinin ana karakteri Çarli adlı maymunun bakıcılığını yapmış, bir dönem aynı evde yaşamıştır.

Passaparola, İkinci Bahar, Cumartesi ve Pazar Sürprizi, Hugo gibi birbirinden farklı programlarda set amirliğinden metin yazarlığına kadar ekranın arkasında farklı deneyimler edindi.

İhsan Varol, Bloomberg HT kanalında yaklaşık 4 yıl yayınlanan “Kelime Oyunu” yarışma programıyla ekran karşısına geçti. Daha sonra Show TV’de yayınlanmaya başladı ve şuan Fox TV’de devam etmektedir.

Formatı Danimarka’ya dayanan ve televizyonda yayınlanan Kelime Oyunu programının sunuculuğu yapmaktadır.

İhsan Varol, Ayşe hanım ile evlidir ve eşi yönetmendir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 26 YORUM
1 2 3
 1. nesrin gür diyor ki:

  sayın İhsan bey bu akşam(8.11.2010)ki yarışmada cümle içinde gecen Yatağan Muğla’ ya bağlıdır.(Denizli olarak geçmişti?) programınızı severek izliyoruz teşekkurler

 2. aynur yılmaz diyor ki:

  sayın ihsan VAROL sizi severek izliyorum sunuculuğunuza hayranım başarılarınızın devamını dıliyorum size çok teşekür ediyorum

 3. Ali YILMAZ diyor ki:

  Öncelille böyle bir program yaptığınız için teşekkür ederim.
  Rakiplerini zorla alkışlamak zorunda kalan yarışmacıların olduğu bir program.
  Biri yarışırken diğerlerinin soruyu görmek için boyun fıtığı olduğu ilginç fakat zevkli bir program. İyi çalışmalar.
  Kolay gelsin.

 4. Niyazi YAZIRLI diyor ki:

  kelime oyunu yarışmasının tiryakisi olan birisi olarak bu yarışma propramını hazırlayan sayın İhsan VAROL’ a ve emeği geçen tüm şahıslara teşekür ederim başarıların devamını dilerim.

 5. leyla çavuş diyor ki:

  Tebrikler.ben matematik öğretmeniyim ve Bulgaristan göçmeniyim Başında çok daha fazla zorlanıyordum sayenizde artık çok rahat bulabildiğim kelimeler oluyor.İnşallah 500 programınız olur ve bana da katılmaya nasip olur .Aile yapısını ve ahlakını bozan diziler seyretmektense sizin programı seyrediyoruz

 6. merve diyor ki:

  çok beğenerek izliyorum ihsan beyi tebrik ediyorum ailecek izliyoruz annem babam evde kim varsa her akşam ekran başındayız gerçi eşim çok sinir oluyor size galiba sizi kıskanıyor da ondan :) başarılar dileriz harika bi program imkanım olsa ben de katılmak isterdim

 7. esin diyor ki:

  defalarca müracat ettim çağıran eden yok.Form doldur diye bir yer çıkıyor ama form falan yok.ciddi bir web sitesi olmayınca olmuyor sanırım

 8. Psikolog Acar PİJİ diyor ki:

  18 Mart 2012 akşamındaki yarışmada, yarışmacı gözlüklü hanımın son sorusu ve de alınan yanıtın; yanlışlığı anlaşıldığı halde, sizin tarafınızdan doğru yanıt verilmiş olarak düzeltilip, bu durumda doğru kabul edilmesini, sizin ciddiyetinizle bağdaştıramadım. Mensucat sözcüğünün doku ile, mefruşat sözcüğünün ise donatım ile ilgili olabileceğini, sizin engin bilginizden kaçmayacağını düşünerek bu serzenişte bulunmadan kendimi alamadım. İşin içinde, kanalın ödeme yapması ile ilgili bir kaçamak da olabileceğini düşündüm. Böyle bir olasılığı düşününce de, yarışmadaki, af buyurun, zehir gibi yarışmalar çıkartan o gence de yazık oldu, hakkı yenildi diye de düşünmekteyim. Sizin ciddiyetinize inanarak, sektirmeden her gece, programınızın bir izleyicisi olarak, son gelişmeyi, ne yazık ki, size yakıştıramadığımı da ayrıca belirtmek isterim. Dost acı söyler. Başarılarınızın sürekliliğini dilerim. Sevgilerimle.

 9. Psikolog Acar PİJİ diyor ki:

  Sitede kayıtlı kalan; isim ve e-mail kısmını lütfen siler misiniz? Psikolog Acar PİJİ

 10. Samet Güner diyor ki:

  Programdaki duruşunuzu çok takdir ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Selamlar. Samet Güner

1 2 3
BİR YORUM YAZ
haberler