Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2013 Memur Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2013 Memur Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2013 Memur Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2013 yılında personel alımları yapmaya devam edecek.

Kara Kuvvetleri Komutanlığın internet sitesinde duyuruya göre açıktan atama yolu ile 124 memur alıcak. Adaylar başvurularını şahsen Ankara Cebeci’de bulunan Kara Kuvvetleri personel temin merkezi komutanlığına yapacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığınca temini yapılacak olan sivil memur adaylarında aranacak şart ve nitelikleri gösteren duyuru metni.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı merkez ve bağlı taşra teşkilatı ihtiyacı için aşağıda unvanları yazılı kadrolara “Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi açıktan atama yoluyla memur alınacaktır

A. ALINACAK MEMUR KADROLARININ B. ALINACAK PERSONELİN
ALINACAK İL/İLÇE SINIFI UNVANI DERE- CESİ MİK- TARI CİNSİ-YETİ NİTELİKLERİ
Ankara (2) GİHS Uzman Memur (Hukuk Uzmanı) 9 2 E Hukuk lisans programından mezun olmak ve avukatlık ruhsatına sahip olmak.
İstanbul (1) GİHS Uzman Memur 9 1 E / B Siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve Avrupa Birliği, küresel ve uluslararası ilişkiler, küresel siyaset ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, toplumsal ve siyasal bilimler lisans programlarının birinden mezun olmak.
Gaziantep (1) GİHS Mütercim (Arapça) 9 1 E / B Herhangi bir lisans programından mezun olmak. Yapılacak olan yazılı, dinleme ve konuşma sınavlarından başarılı olmak.
Ağrı/Doğubayazıt (1) GİHS Mütercim (Ermenice) 9 1 E / B Herhangi bir lisans programından mezun olmak. Yapılacak olan yazılı, dinleme ve konuşma sınavlarından başarılı olmak.
Hakkari (1) GİHS Mütercim (Farsça) 9 1 E / B Herhangi bir lisans programından mezun olmak. Yapılacak olan yazılı, dinleme ve konuşma sınavlarından başarılı olmak.
Ankara (1) GİHS Mütercim (İngilizce) 9 1 E / B Amerikan kültürü ve edebiyatı, İngiliz dil bilimi, İngiliz dili ve kültürü, İngiliz dili ve edebiyatı veya mütercim-tercümanlık (İngilizce), çeviri bilim (İngilizce) lisans programlarının birinden mezun olmak.
Ankara (1) Balıkesir/Edremit (1) Erzincan (1) Isparta/Eğirdir (1) İstanbul (1) GİHS Muhasebeci 9 5 E / B Muhasebe, muhasebe-finansman, muhasebe ve finans yönetimi, finans, maliye, maliye-muhasebe, ekonomi ve finans, muhasebe bilgi sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak.
Ankara (2) Balıkesir (1) Diyarbakır (1) Erzurum (1) Isparta/Eğirdir(1) İstanbul (1) Kırıkkale (1) GİHS VHKİ 9 8 E Herhangi bir lisans programından mezun olmak. MEB’den veya fakültelerden onaylı bilgisayar kurs sertifikasına sahip olmak.
Ankara (1) GİHS VHKİ 9 1 B Herhangi bir lisans programından mezun olmak. MEB’den veya fakültelerden onaylı bilgisayar kurs sertifikasına sahip olmak.
Afyonkarahisar (1) Ankara (3) Çanakkale/Gelibolu (1) Erzincan (2) Erzurum (1) Hatay/İskenderun (1) Niğde/Bor (1) Sivas (1) GİHS Mal/Hesap Sorumlusu 9 11 E Herhangi bir lisans programından mezun olmak. MEB’den veya fakültelerden onaylı bilgisayar kurs sertifikasına sahip olmak
İstanbul (1) GİHS Zabıt Kâtibi 10 1 E / B Adalet yüksekokulu veya adalet meslek yüksekokulu mezunu olmak.
Adana (1) Afyonkarahisar (1) Ankara (1) Balıkesir (1) Denizli (1) Erzurum (1) Gaziantep (1) Hatay/İskenderun (1) İstanbul (2) İzmir (1) Kocaeli (1) Konya (1) Manisa (1) Samsun (1) Sivas (1) SHS Sos.Hiz.Uzmanı 8 16 E / B Fen-Edebiyat fakültelerinin sosyoloji lisans programından mezun olmak.
Ankara (1) İstanbul (3) İzmir (1) SHS Psikolog 8 5 E / B Fen-Edebiyat fakültelerinin psikoloji lisans programından mezun olmak.
Kocaeli (1) SHS Biyolog 8 1 E / B Fen-Edebiyat fakültelerinin biyoloji lisans programından mezun olmak.
Edirne/Keşan (1) SHS Veteriner 8 1 E / B Veteriner lisans programından mezun olmak.
İstanbul (1) SHS Fizyoterapi Teknikeri (Masör) 10 1 E Sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu fizyoterapi bölümü mezunu olmak veya sağlık meslek yüksekokulu mezunu olup masaj veya elektroterapi kurs belgesine sahip olmak.
ALINACAK İL/İLÇE SINIFI UNVANI DERE- CESİ MİK- TARI CİNSİ-YETİ NİTELİKLERİ
Ankara (2) THS Mühendis (Bilgisayar) 8 2 E / B Bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
Ankara (1) THS Mühendis (Elektronik) 8 1 E / B Elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
Ankara (1) THS Mühendis (Çevre) 8 1 E / B Çevre mühendisliği lisans programından mezun olmak.
İstanbul (1) THS Tekniker (Emlak) 9 1 E Emlak ve emlak yönetimi, tapu ve kadastro, harita, harita kadastro ve harita teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
Ankara (1) THS Tekniker (Kimya) 9 1 E Kimya, kimya teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
Ankara (1) Diyarbakır (1) THS Tekniker (Matbaa) 9 2 E Matbaacılık, matbaacılık ve baskı teknikeri veya matbaacılık ve baskı teknolojisi işleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
İstanbul (2) İzmir/Foça (1) THS Teknisyen (Elektrik) 12 3 E Ortaöğretim kurumlarının (lise dengi okul) elektrik, elektrik-elektronik alanlarının birinden mezun olmak.
Ankara (1) THS Teknisyen (Elektronik) 12 1 E Ortaöğretim kurumlarının (lise dengi okul) elektronik, elektrik-elektronik alanlarının birinden mezun olmak.
Bolu (1) Kırıkkale (1) Teknisyen (Sıhhi Tesisat) 12 2 E Ortaöğretim kurumlarının (lise dengi okul) sıhhi tesisat, sıhhi tesisat-kalorifercilik-ısıtma, tesisat teknolojisi, tesisat teknolojisi (ısıtma ve doğalgaz), tesisat teknolojisi (ısıtma-doğalgaz iç tesisatçılığı), tesisat teknolojisi (ısıtma-doğalgaz şebeke tesisatçılığı) alanlarının birinden mezun olmak.
Ankara (2) Ankara/Polatlı (1) Antalya (1) Balıkesir/Burhaniye (1) Denizli (1) Diyarbakır (1) Elazığ (1) Erzincan (1) Hakkari (1) Isparta/Eğirdir (1) İstanbul (3) İstanbul/B.Çekmece (1) İzmir/Bergama (1) İzmir/Urla (1) Kars (1) Kars/Sarıkamış (1) Kayseri (1) Muğla/Bodrum (1) Muş (1) Tekirdağ (1) Tekirdağ/Çorlu (1) Tekirdağ/Malkara (1) Trabzon (1) YHS Aşçı 13 26 E Aşçılık, hazır yemek ve aşçılık, yemek pişirme teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak, ortaöğretim kurumlarının aşçılık ve mutfak alanlarının birinden mezun olmak veya ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olup 3308 sayılı Kanuna göre aşçılık dalında ustalık-kalfalık belgesine veya aşçılık bonservisine sahip olmak.
Balıkesir (1) İstanbul (1) İzmir (1) YHS Berber 13 3 E Ortaöğretim (lise dengi okul) mezunu olup 3308 sayılı Kanuna göre veya MEB’den onaylı erkek berberliği/kuaförlüğü dalında ustalık ve kalfalık belgesine/sertifikasına sahip olmak.
Ankara (2) Bursa (1) Çanakkale/Gelibolu (1) Erzurum (1) İstanbul (6) İzmir/Foça (1) Malatya (1) Muğla/Bodrum (1) YHS Garson 10 14 B Otel yöneticiliği, turizm işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm ve otel işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm konaklama ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm yönetimi ve yiyecek – içecek işletmeciliği, ikram programlarının birinden mezun olmak veya önlisans programlarının herhangi birinden mezun olup 3308 sayılı Kanuna göre garsonluk dalında ustalık-kalfalık belgesine veya garsonluk bonservisine sahip olmak. KPSS tarihi itibariyle 24 yaşından gün almamış olmak.
Ankara (1) Ankara/Polatlı (1) İstanbul (3) YHS Hademe 13 5 E Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise dengi okul) mezun olmak.
Diyarbakır (1) YHS Hademe 13 1 B Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise dengi okul) mezun olmak.
Ankara (1) İstanbul (1) Kırıkkale (1) YHS Kaloriferci 13 3 E Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise dengi okul) mezun olmak ve MEB’den onaylı ateşçi sertifikasına sahip olmak.
Ankara (1) YHS Kuaför 13 1 E Ortaöğretim kurumlarının (lise dengi okul) bayan kuaförlüğü, cilt bakımı ve kuaförlük, kuaförlük/kuaförlük-cilt bakımı ve epilasyon, kuaförlük/kuaförlük-saç bakımı ve yapımı alanlarının birinden mezunu olmak veya ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olup 3308 sayılı Kanuna göre veya MEB’den onaylı bayan kuaförlüğü dalında ustalık ve kalfalık belgesine/ sertifikasına sahip olmak.

C. BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞART VE NİTELİKLER
1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak (A bendinin 6’ncı fıkrası hariç).
2. 2008 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (2008 KPSS) girmiş olmak.
3. 2008 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından aşçı unvanı için en az 40, biyolog ve hademe unvanları için en az 60, diğer tüm unvanlar için en az 50 ve üzeri puan almış olmak.
a. Lisans mezunları için 2008 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03,
b. Önlisans mezunları için 2008 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93,
c. Ortaöğrenim mezunları için 2008 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puanları kullanılacaktır.
4. Önlisans ve ortaöğretim mezunları için;
a. Merkezi sınava giriş tarihi (KPSS: 21 Eylül 2008) itibariyle, garson unvanı hariç 33 yaşından gün almamış olmak (21 Eylül 1975’den sonra doğmuş olmak),
b. Garson unvanı için merkezi sınava giriş tarihi (KPSS: 21 Eylül 2008) itibariyle 24 yaşından gün almamış olmak (21 Eylül 1984’den sonra doğmuş olmak),
5. Lisans mezunları için
Merkezi sınava giriş tarihi (KPSS: 28-29 Haziran 2008) itibariyle 33 yaşından gün almamış olmak (28-29 Haziran 1975’den sonra doğmuş olmak),
6. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde daha önce çalışmış veya çalışıyor olmamak.
7. Erkek adayların muvazzaf askerlik hizmetini fiilen tamamlamış veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak. (Askerliğini tecil ettirmiş olanlar başvuruda bulunamazlar)
8. Sevk edilecekleri askeri hastaneden “Sivil memur adayı olur” kararlı rapor almış olmak. (Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan asil ve yedek adaylar sevk edilecekleri asker hastanelerinden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği esaslarına göre muayene edilerek sağlık raporu almaktadırlar).
9. Kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.
10. Hakkında yaptırılacak güvenlik tahkikatı sonucu olumlu olmak.
¶ 11. Müracaatlar şahsen yapılacaktır. Posta veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
12. Adaylar yukarıda belirtilen unvanlardan birine müracaat edebileceklerdir. İki ayrı unvana müracaat ettiği tespit edilen adayların değerlendirilmesi yapılmayacaktır.
Ç. SINAVLA İLGİLİ BİLGİLER:
1. Başvuru Tarihi :
a. Uzman memur, mütercim, psikolog, biyolog, veteriner, fizyoterapi teknikeri ve mühendisler 22 Mart 2010 tarihinde,
b. Veri hazırlama ve kontrol işletmeni (VHKİ), muhasebeci ve Mal/Hesap sorumlusu 23 Mart 2010 tarihinde,
c. Zabıt katibi, tekniker ve teknisyenler 24 Mart 2010 tarihinde,
ç. Garson ve hademeler 25 Mart 2010 tarihinde,
d. Aşçı, berber, kuaför ve kaloriferciler 26 Mart 2010 tarihinde şahsen müracaat edeceklerdir.
2. Başvuru Yeri : Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı CEBECİ/ANKARA
3. Uygulamalı Sınav ve Mülakat Tarihleri : 19-30 Nisan 2010
4. Sınav Yeri : 02-09 Nisan 2010 tarihinde www.kkk.tsk.tr. internet adresinde tebliğ edilecek, ayrıca yazılı bir tebligat yapılmayacaktır.
5. Başvuruları uygun görülerek kabul edilen adaylardan; yukarıda yazılı unvanların karşısında belirtilen miktarın 10 katı kadar aday, KPSS sınav notu büyükten küçüğe doğru sıralanmak suretiyle belirlenecek ve değerlendirmeye (mülakat ve/veya uygulamalı sınav) tabi tutulacaktır.
6. Değerlendirmeye tabi tutulacak adaylara ait isim listeleri ve sınav günleri 02-09 Nisan 2010 tarihinde K.K.Personel Temin Merkezi Komutanlığı (Cebeci/ANKARA)’nda asılmak suretiyle ve www.kkk.tsk.tr. internet adresinde tebliğ edilecektir. Ayrıca yapılan tüm sınavlar sonucunda başarılı olan adayların isim listesi ve yapmaları gereken hususlar 07 Mayıs 2010 tarihinde www.kkk.tsk.tr. internet adresinde tebliğ edilecek, ayrıca yazılı bir tebligat yapılmayacaktır.
7. Adaylar unvanların karşısındaki il tercihlerini, mülakat sınavı öncesinde dolduracaklardır.
8. Uygulamalı sınav ve mülakat sınavlarında baraj notu 70’dir. Uygulamalı sınav veya mülakat sınavlarının birinden 70 baraj notunun altında puan alan adaylar elenirler, bir sonraki sınava alınmazlar. Adayların nihai değerlendirmesi; KPSS notu, uygulamalı sınav notu (uygulamalı sınav yapılacak unvanlar için) ve mülakat notu toplamına göre yapılacaktır.
9. Temin faaliyetlerinin herhangi bir aşamasında bilgi ve belgelerinde eksik veya yanlış olduğu tespit edilen adayların işlemleri iptal edilecektir. İdarece gerekli görülmesi halinde faaliyet takviminde değişiklik yapılabilecektir.
D. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:
1. İş Talep Formu (başvuru esnasında verilecektir).
2. 3 (üç) adet vesikalık fotoğraf (son üç ay içinde çekilmiş, renkli).
3. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.
4. Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi (lisans ve önlisans mezunları için transkript fotokopisi dâhil).
5. Erkek adaylar için askerlik terhis belgesi veya askerlikten muaf olduğuna dair belge fotokopisi.
6. Vukuatlı nüfus kayıt örneği (kendisine ve ailesine ait).
7. Sınav sonuç belgesinin (KPSS-2008) aslı ve fotokopisi.
8. Müracaat edeceği unvana ait bonservis, ustalık-kalfalık, sertifika, ehliyet vb. belgelerin aslı ve fotokopisi.
9. Cumhuriyet Savcılığından alınacak adli sicil belgesi (sicil kaydı olanlar için mahkeme kararı).
10. Öğrenim durumları belirtilen okulların bölümlerine denk olanlar veya yurt dışında öğrenim görenler için Yüksek Öğrenim Kurumundan alınmış denklik belgesi.
11. Fakülte veya yüksekokulda bilgisayar dersi aldığını transkript ile belgeleyen adaylardan MEB’den veya fakülteden onaylı bilgisayar kurs belgesi istenmeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
1 2
 1. sevil çelik diyor ki:

  ya kusura bakmayın am ben anlamıyorum k.k.k ile ilgili veya diğer iş ilanları süreleri bittikten sonra mı kamuya duyuruluyor.bunda kimin hatalı olduğunu bilemiyorum ama haksızlık bu birçok sınav başvuru cepten abone olduğum için mailime geliyor siteye aynı gün girmeme rağmen sınav ve müracat sürelerinin bitmiş olduğuyla karşılaşıyorum.bu durumu lütfen yetkililer bir araştırsınlar acaba kendi teşkilatları dışına duyurulmuyor mu bu tür ilanlar.yani duyurulmuyorsa hiç ilan yapmasınlar bence…ben kendim için değil kardeşim için araştırıyorum ama hep bu tür olayla karşılaşıyorum.biz de bu ülkenin evlatlarıyız.torpil varsa bari ümit verilmesin bu tür ilanlarla.saygılar

 2. serhat diyor ki:

  iyi günler ben serhat turğut kara kuvvetler komutanlıgında calışmak istiyorum askerlikden muafım bu yüzden bütün fabrikalar iş için yüzünü kapatıyorlar neden nerseniz askerden muafım dıiye beni fabrikalara almıyorlar bu yüzden boşum ben tekrar askere gitmek istiyorum kac aydan beri boşum lütfen ilgilenirseniz sevinirim saygılarımla yaşım 23 pendik üstkaynarcada oturuyorum numaram 05397986704 ilgilenirseniz sevinirim

 3. murat diyor ki:

  ben murat erkek kuaförüm kalfalık ve ustalık belgesine sahibim.ama lise mezunu değilim fakat lise 1 den terkim askerliğimi yaptın.yaşım 25 bu yeni çıkan ordu evlerine alınacak berberlik için bu şartlar yeterlimi.bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim bu ikinci yazışım fakat bir cevap vermediniz.msn adresim:sebebimsin_03__@hotmail.com şimdiden teşekkür ederim.

 4. metin diyor ki:

  iyi günler benim mesleğim aşçılık ancak lise mezunu değilim belgemde var askerliğimi sekiz ay oldum bitireli ve görevimi aşçı olarak yaptım.
  bu şartlar kabul olmuyor mu?bu araştırmalar göz önüne alınıyor mu?
  bizlere bu konuda yardımcı olursanız seviniriz…05314526028

 5. ibrahim diyor ki:

  bilgilendirme için teşekkürler.

 6. Sibel AKIN diyor ki:

  slm 2011 Alımlarınız nezaman lise mezunuyum kuaförlük belgeleri mevcut .kpss 63 bilgilendiriseniz seviniriz

 7. pınar diyor ki:

  slm ben lise mezunu olarak girdm sınava 75 aldım ama benm tercih edebilcem pozisyonlar neler olabilir ve hiç bi bilgim yok bilgilendiirirsenz sevnrm.

 8. Ali Güvercin diyor ki:

  Selamlar
  Benim adim Ali Güvercin, ben danimarka savunma bakanligi altinda kra kuvvetleri zirhli araclarla calisan uzmanim, yani mühendiz olarak.
  Benim türkiyede ayni sekilde calisma imkanlar hakkinda bilgi almak istiyorum, eger yardimci olan varsa.

 9. ömer diyor ki:

  teşekkürler
  bilgiler için

 10. FATMA ÇALIŞKAN diyor ki:

  başvuru yapamıyorum.yardımcı olursanu-ız sevinirim
  ,

1 2
BİR YORUM YAZ
haberler